طراحی سازه مخابراتی

دپارتمان طراحی گروه مهندسین مشاور ایمن سازان با توجه به سابقه طولانی و همچنین با دارا بودن مهندسین کارآزموده و مسلط به طراحی سازه دکل های مخابراتی، مفتخر است آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت های مخابراتی ،سازمان های دولتی و خصوصی و سایر ارگان ها به شرح ذیل اعلام نماید.

Info@Imensazan-Co.Com

مبنای طراحی دکل‌ها بر اساس بار ناشی از باد خواهد بود. همچنین باید مقاومت و تغییر شکل آن برای بارهای ناشی از زلزله نیز کنترل شوند. در طراحی دکل‌ها از آیین‌ نامه‌ها و استانداردهای مختلفی به شرح ذیل استفاده می‌شود.

– آیین نامه 2800 زلزله ایران

– آیین نامه فولاد آمریکا AISC

– استاندارد طراحی دکل های مخابراتی EIA-RS-222-F

مبنای طراحی فنداسیون های دکل‌های مخابراتی جهت لهیدگی و واژگونی می باشد. در استاندارد EIA-RS-۲۲۲-F برای فونداسیون‌ها حداقل عمق طبق فرمول‌هایی مشخص شده است و با توجه به اینکه دکل‌ها در برابر وزش باد مستعد واژگونی هستند مقرون به صرفه‌ترین نوع فونداسیون‌ها، فنداسیون عمیق می‌باشد.

دکل‌ها به صورت قطعات پیش ساخته قابل مونتاژ در محل پروژه ساخته می‌شوند. فولادهای استفاده شده اغلب از نوع ST37 و در بعضی قطعات برای مقاومت بیشتر از نوع ST52 استفاده می‌شود. قطعات دکل بعد از ساخت به منظورجلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی با گالوانیزه گرم اندود می شوند. پیچ و مهره‌های دکل‌ها اغلب از نوع پیچهای مقاوم A۳۲۵ یا معادل آن گرید ۸٫۸ بوده و به صورت گالوانیزه گرم استفاده می‌شود. انواع دکل های مخابراتی شامل خود ایستا سه پایه و چهار پایه، دکل های مهاری و دکل های بازتابی می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمایید.